World of WearableArt™ & Classic Cars Museum Bizarre Bra Section

Fried Eggs, Kelsey Roderick & Rhys Richards, New Zealand, Third in the World of WearableArt™ & Classic Cars Museum Bizarre Bra Section

Fried Eggs, Kelsey Roderick & Rhys Richards, New Zealand, Third in the World of WearableArt™ & Classic Cars Museum Bizarre Bra Section

Strike A Chord, Janice Elliott, New Zealand, Second in the World of WearableArt™ & Classic Cars Museum Bizarre Bra Section

Strike A Chord, Janice Elliott, New Zealand, Second in the World of WearableArt™ & Classic Cars Museum Bizarre Bra Section

Come Fly With Me, Julian Hartzog, United States, Winner of the World of WearableArt™ & Classic Cars Museum Bizarre Bra Section

Come Fly With Me, Julian Hartzog, United States, Winner of the World of WearableArt™ & Classic Cars Museum Bizarre Bra Section

Wellington Airport Aotearoa Section

Tangaroa, Kelsey Roderick & Rhys Richards, New Zealand, Second in the Wellington Airport Aotearoa Section

Tangaroa, Kelsey Roderick & Rhys Richards, New Zealand, Second in the Wellington Airport Aotearoa Section

Princess Niwareka, Maria Tsopanaki & Dimitri Mavinis, United Kingdom, Winner of the Wellington Airport Aotearoa Section

Princess Niwareka, Maria Tsopanaki & Dimitri Mavinis, United Kingdom, Winner of the Wellington Airport Aotearoa Section

David Jones Avant Garde Section

Alecto, Maria Tsopanaki & Dimitri Mavinis, United Kingdom, Third in the David Jones Avant Garde Section

Alecto, Maria Tsopanaki & Dimitri Mavinis, United Kingdom, Third in the David Jones Avant Garde Section

Khepri, Miodrag Guberinic & Alexa Cach, United States, Winner of the Wellington International Award: Americas and Second in the David Jones Avant Garde Section

Khepri, Miodrag Guberinic & Alexa Cach, United States, Second in the David Jones Avant Garde Section

The Brancott Estate Supreme Award Winner: Supernova by Gillian Saunders, New Zealand, also Winner of the David Jones Avant Garde Section

Supernova, Gillian Saunders, New Zealand, Winner of the David Jones Avant Garde Section

Weta Workshop Costume and Film Section: Baroque / Rococo

Goodbye Versailles Starring Madame Du Barry's Monkey, Mercy Brewer, New Zealand, Third Weta Workshop Costume and Film Section

Goodbye Versailles Starring Madame Du Barry’s Monkey, Mercy Brewer, New Zealand, Third in the Weta Workshop Costume and Film Section

Lord Maharaja & Star Bride, Liam Brandon Murray, United Kingdom, Second in the Weta Workshop Costume and Film Section and Runner-Up to the Wearable Technology Award.

Lord Maharaja & Star Bride, Liam Brandon Murray, United Kingdom, Second in the Weta Workshop Costume and Film Section

Runner Up To The Supreme Award - Baroque Star by Natasha English & Tatyanna Meharry, New Zealand, and also Winner of the Weta Workshop Costume and Film Section

Baroque Star, Natasha English & Tatyanna Meharry, New Zealand, Winner of the Weta Workshop Costume and Film Section

American Express Open Section

Digital Stealth Gods, Dylan Mulder, New Zealand, Winner of the Cirque du Soleil Award, Winner of the Wearable Technology Award and Third in the American Express Open Section

Digital Stealth Gods, Dylan Mulder, New Zealand, Third in the American Express Open Section

Stella Nova, David Walker, United States, Second in the American Express Open Section

Stella Nova, David Walker, United States, Second in the American Express Open Section

Renascence, Yuru Ma & Siyu Fang, Donghua University, China, Winner of the American Express Open Section

Renascence, Yuru Ma & Siyu Fang, Donghua University, China, Winner of the American Express Open Section

Spyglass Creative Excellence Section: Surrealism, Cubism, Expressionism

Minuet & Trio, Philippa Stichbury, Australia, Third in the Spyglass Creative Excellence Section

Minuet & Trio, Philippa Stichbury, Australia, Third in the Spyglass Creative Excellence Section

Brighter Side Of Pail, Julie Brawley, New Zealand, Second in the Spyglass Creative Excellence Section

Brighter Side Of Pail, Julie Brawley, New Zealand, Second in the Spyglass Creative Excellence Section

Mai (I), Pritam Singh & Vishnu Ramesh, National Institute of Design, India, Winner of the Spyglass Creative Excellence Section

Mai (I), Pritam Singh & Vishnu Ramesh, National Institute of Design, India, Winner of the Spyglass Creative Excellence Section

MJF Lighting Performance Art Section: The Greatest Show on Earth

Chameleon, Catherine O'Leary & Cheryl McHugh, Australia, Third in the MJF Lighting Performance Art Section

Chameleon, Catherine O’Leary & Cheryl McHugh, Australia, Third in the MJF Lighting Performance Art Section

Lippydeema, Daisy May Collingridge, United Kingdom, Second in the MJF Lighting Performance Art Section, Winner of the International Award: UK/Europe and overall winner of the Wellington International Award

Lippydeema, Daisy May Collingridge, United Kingdom, Second in the MJF Lighting Performance Art Section

Queen Angel, Adam McAlavey, United Kingdom, Winner of the MJF Lighting Performance Art Section

Queen Angel, Adam McAlavey, United Kingdom, Winner of the MJF Lighting Performance Art Section

First Time Entrant Award

Heritage Rocks, Shantanu Singh, India, Runner-up to the First Time Entrant Award

Heritage Rocks, Shantanu Singh, India, Runner-up to the First Time Entrant Award

Renewal, Alexa Cach, Miodrag Guberinic & Corey Gomes, United States, Winner of the First Time Entrant Award

Renewal, Alexa Cach, Miodrag Guberinic & Corey Gomes, United States, Winner of the First Time Entrant Award

Student Innovation Award

In A Bubble, Talia Baker, LCI Barcelona, United States, Runner-up to the Student Innovation Award

In A Bubble, Talia Baker, LCI Barcelona, United States, Runner-up to the Student Innovation Award

The Knight, Jiawen Gan, Beijing Institute of Fashion Technology, China, Winner of the Student Innovation Award

The Knight, Jiawen Gan, Beijing Institute of Fashion Technology, China, Winner of the Student Innovation Award

Sustainability Award

Bravada Cycling, Christina Uebelein, United States, Runner-up to the Sustainability Award

Bravada Cycling, Christina Uebelein, United States, Winner of the Sustainability Award

Wearable Technology Award

Lord Maharaja & Star Bride, Liam Brandon Murray, United Kingdom, Second in the Weta Workshop Costume and Film Section and Runner-Up to the Wearable Technology Award.

Lord Maharaja & Star Bride, Liam Brandon Murray, United Kingdom, Runner-Up to the Wearable Technology Award

Digital Stealth Gods, Dylan Mulder, New Zealand, Winner of the Cirque du Soleil Award, Winner of the Wearable Technology Award and Third in the American Express Open Section

Digital Stealth Gods, Dylan Mulder, New Zealand, Winner of the Wearable Technology Award

Wellington International Awards

Khepri, Miodrag Guberinic & Alexa Cach, United States, Winner of the Wellington International Award: Americas and Second in the David Jones Avant Garde Section

Khepri, Miodrag Guberinic & Alexa Cach, United States, Winner of the Wellington International Award: Americas

The Renaissance Happens Again, Yu Tan, Donghua University, China, Winner of the Wellington International Award: Asia

The Renaissance Happens Again, Yu Tan, Donghua University, China, Winner of the Wellington International Award: Asia

Cascade, Victoria Edgar, Australia, Winner of the Wellington International Award: Australia & South Pacific

Cascade, Victoria Edgar, Australia, Winner of the Wellington International Award: Australia & South Pacific

Lippydeema, Daisy May Collingridge, United Kingdom, Second in the MJF Lighting Performance Art Section, Winner of the International Award: UK/Europe and overall winner of the Wellington International Award

Lippydeema, Daisy May Collingridge, United Kingdom, Winner of the International Award: UK/Europe

Overall Wellington International Award

Lippydeema, Daisy May Collingridge, United Kingdom, Second in the MJF Lighting Performance Art Section, Winner of the International Award: UK/Europe and overall winner of the Wellington International Award

Lippydeema, Daisy May Collingridge, United Kingdom, Overall Winner of the Wellington International Award

David Jones New Zealand Design Award

Voyage To Revolution, Carolyn Gibson, New Zealand, Winner of the David Jones New Zealand Design Award

Voyage To Revolution, Carolyn Gibson, New Zealand, Winner of the David Jones New Zealand Design Award

Cirque du Soleil Award

Digital Stealth Gods, Dylan Mulder, New Zealand, Winner of the Cirque du Soleil Award, Winner of the Wearable Technology Award and Third in the American Express Open Section

Digital Stealth Gods, Dylan Mulder, New Zealand, Winner of the Cirque du Soleil Award

WOW® Factor Award

Darling, Lara Galea, Sophie McIntyre & Ingrid Worrall, Auckland University of Technology, New Zealand, Runner-up to WOW® Factor Award

Darling, Lara Galea, Sophie McIntyre & Ingrid Worrall, Auckland University of Technology, New Zealand, Runner-up to WOW® Factor Award

Incognita, Ian Bernhard, Auckland University of Technology, New Zealand, Winner of the WOW® Factor Award

Incognita, Ian Bernhard, Auckland University of Technology, New Zealand, Winner of the WOW® Factor Award

Runner-Up to Brancott Estate Supreme WOW® Award

Runner Up To The Supreme Award - Baroque Star by Natasha English & Tatyanna Meharry, New Zealand, and also Winner of the Weta Workshop Costume and Film Section

Baroque Star by Natasha English & Tatyanna Meharry, New Zealand, Runner-up to Brancott Estate Supreme WOW Award

Brancott Estate Supreme WOW® Award

The Brancott Estate Supreme Award Winner: Supernova by Gillian Saunders, New Zealand, also Winner of the David Jones Avant Garde Section

Supernova, Gillian Saunders, New Zealand, Winner Brancott Estate Supreme WOW Award